Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Maybach 62 S Landaulet - luxusní poloviční kabriolet

Sobota 3. Listopad 2007

Maybach 62 S Landaulet je luxusní vůz vycházející z modelu 62 S, který je určen pro ty, kteří mají svého osobního řidiče. Nejen, že by nevypadalo dobře, že si takovýto vůz řídíte sami, ale i to, že auto je kabriolet ale pouze z poloviny a to z té zadní části. Řidič si proto vítr neužije, pouze spolujezdci vzadu. Střecha je z černé látky, skládá se za zadní sedadla, celé složení či rozložení trvá kolem 16 vteřin, ale úplně na konci skládání musí stejně řidič ručně překrýt tuto složenou střechu bílým obalem.

Technika vozu je prakticky shodná s původním Maybachem, vůz je poháněn přeplňovaným dvanáctiválcem s přibližným objemem válců 6 litrů, který vydává výkon kolem 450 kW, což je asi 612 koní. Maximální výkon se pohybuje kolem 5000 otáček za minutu, zatímco nejvyšší točivý moment čítající 1000 Nm se pohybuje docela nízko a to okolo 2000 otáček za minutu. Spojení mezi motorem a koly zajišťuje 5-stupňová automatická převodovka. Pokud máte o tento vůz zájem, tak si předem připravte řidiče, něco kolem 14 miliónů Kč (kolem 524000 €) a připravte se i na to, že počátkem příštího roku bude uvedena limitovaná série čítající 20 vozů.

Zde nějaké obrazné přiblížení:

Zavřená střecha

Otevřená střecha

Z boku

Tento příspěvek byl poslán: Sobota, 3. 11. 2007 v 18.43 a je uložen pod Auto-moto. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

2 komentáře/ů o “Maybach 62 S Landaulet - luxusní poloviční kabriolet”

  1. Lubomír Javůrek říká:

    Moc pěkný a určitě hodně kvalitní auto.Děkuji

  2. ondrach říká:

    je to nejluxusnější auto na světě, paráda

Napište komentář