Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Souborový manažer muCommander

Pátek 8. Červen 2007

Na internetu jsem hledal nějaký souborový manažer, který by zastal nebo alespoň zčásti mohl nahradit některé placené souborové manažery (např. Total Commander), tak jsem se dohledal k tomuto - muCommander.

Tento program je zdarma a zaujal mě i jeho vzhled, který jsem si prohlížel ještě než jsem si ho stáhl. Při spouštění se vám promítne logo tohoto programu a na začátku si můžete vybrat vzhled tohoto programu, je tam na výběr standardní vzhled vypadající zčásti jako Total Commander, také si můžete vybrat jakýsi retro vzhled, který má modré pozadí a může vám připomenout starý souborový manažer M602, tyto vzhledy si ovšem v nastavení můžete poupravit podle svého, můžete si nastavit barvu pozadí, barvu vybraných položek, barvu písma atd., v další položce menu se dají měnit přednastavené vzhledy lišty.

Když máte spuštěný tento program, tak vidíte 2 panely s obsahy složek, ve kterých se právě nacházíte, pod nimi jsou funkční tlačítka pro zobrazení obsahu souboru, editování textového souboru, pro kopírování mezi panely, pro přesouvání mezi panely, vytvoření nové složky, smazání označených složek a souborů, aktualizaci složky a zavření celého programu a hlavně pro tato tlačítka fungují klávesové zkratky (F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9, Alt+F4), které vám ulehčí práci a jsou totožné s Total Commanderem.

Složkami můžete procházet dvojklikem tlačítka myši, nebo vyberete složku (soubor) a stiknete klávesu Enter (je jedno který, jestli ten velký, nebo numerický). Nad panely je okénko a v něm je zobrazena cesta ke složce, ve které se právě nacházíte, do tohoto okénka můžete zadávat název disku, na který chcete přestoupit, nebo postupně napíšete názvy složek, do kterých chcete vstoupit a potvrdíte opět klávesou Enter, je to pouze jiný způsob procházení.

Vedle okénka s adresou (nalevo) je tlačítko, na němž je zobrazeno písmenko disku či mechaniky, kterou právě prohlížíte, kliknutím na tlačítko vyjede nabídka, kde si vyberete pevnou paměť, buď pevné disky nebo mechaniky CD-Rom, DVD-Rom, disketové mechaniky, přídavná paměťová média (flashdisky, paměťové karty, fotoaparáty) a nakonec také síťová připojení.

Siťově se můžete připojit k serverům typu SMB, FTP, HTTP, SFTP, stačí zadat pouze adresu serveru a pokud to bude nutné tak také přihlašovací jméno a heslo, takto se klidně můžete připojit na server vaší stránky (pokud nějakou máte) a upravovat svoje soubory a můžete kopírovat data ze serveru na svá paměťová zařízení.

Program muCommander také dokáže komprimovat soubory do formátu ZIP, TAR, TAR/GZIP, TAR/BZIP2. Umí spouštět programy s příkazy, které se používají v příkazovém řádku. Můžete měnit oprávnění pro vybrané soubory, měnit datum tohoto souboru, nebo můžete zjistit vlastnosti souboru či složky.

Myslím si, že tento program stačí běžnému uživateli, který si chce pár souborů přesunout, zkopírovat a chce mít hlavně dobrý přehled nad strukturou své počítačové paměti, ale nenahradí všechny funkce Total Commanderu.

Tento program můžete stáhnout zde:
Odkaz

V případě změny odkazu nebo nefunkčnosti použijte odkazy tyto:
Stahuj.cz a muCommander.com a program zde vyhledejte.

Tento příspěvek byl poslán: Pátek, 8. 6. 2007 v 17.39 a je uložen pod Programy. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář