Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

SuDoku

Sobota 3. Listopad 2007

Tento článek bude o poslední dobou hodně rozšířené hře, která se objevuje i v různých soutěžích, časopisech a novinách, konkrétně jde o její elektronickou podobu a jde o matematické Sudoku, tato počítačová hra se jmenuje SuDoku. Sudoku je hra logická, objevují se zde čísla od 1 až do 9. Cílem hry je podle pár zadaných čísel zjistit, jak doplnit hrací pole o 9 x 9 čtvercích tak, aby v každém sloupci, v každém řádku, v každém menším poli o 3 x 3 čtvercích byla všechna čísla od 1 do 9 a někdy se nesmí opakovat ani čísla v úhlopříčkách, ale tato podmínka není vždy, často bývá verze bez této podmínky, ale v této počítačové hře si ovšem můžete vybrat zda chcete, aby se čísla v úhlopříčkách neměla opakovat.

Tato hra je česky, je zde možnost nastavit si obtížnost a podle ní vygenerovat vaši hru. Sudoku vám může program vyřešit celé hned, nebo vám může postupně přidávat některá čísla, ale lepší je když si s tím opravdu pohrajete. Můžete si také nastavit taková pomocná čísla, která jsou vlastně kandidáty na určité pole. V neposlední řadě se dají vaše pole vytisknout či exportovat do Excelu. Hra je zdarma, instaluje se a po instalaci zabírá něco málo více než 1 MB.

Odkazy:

Stahuj.cz

sudoku-by-vv.wz.cz (odkaz na oficiální web SuDoku od Víta Veselého, kde se vždy objeví nejnovější verze)

Tento příspěvek byl poslán: Sobota, 3. 11. 2007 v 19.37 a je uložen pod Hry. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář