Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

LG KS20 - stylový a pracovní mobilní telefon najednou

Úterý 27. Listopad 2007

Jestliže potřebujete ke své práci mobilní telefon s operačním systémem a velkým dotykovým displejem, ale chtěli byste zároveň i telefon, který by se dal využít při jiných příležitostech i jako telefon stylový, pak je tu přístroj od LG, model KS20.

Tento přístroj je osazen operačním systémem Windows Mobile 6, telefon také obsahuje takovou zvláštní funkci, podobnou jako TouchFLO od HTC, kdy k určitým položkám můžete přistoupit bez použití stylusu, ale pouze za pomoci určitého pohybu prstem po displeji. Telefon dále obsahuje program Kontakty, což je vlastně takový mobilový Outlook, ovšem jsou zde obsaženy i jiné Office aplikace, konkrétně Word, Excel a Powerpoint, z dalších programů mohu jmenovat PDF prohlížeč, archivátor ZIP, Internet Explorer a emailový klient.

Zatím sice nevím, jaký má tento přístroj procesor, ale měl by obsahovat 256 MB flash paměť ROM, 128 MB RAM a slot pro paměťové karty microSD. Rozměrově je velice příjemný: asi 10 cm do výšky, 6 cm do šířky a do hloubky má něco kolem 1 cm a čtvrt při dobré hmotnosti do 100 gramů, asi 95 gramů. Asi některé nepotěším, když uvedu, že tento přístroj nemá žádnou hardwarovou qwerty klávesnici ani žádnou jinou hardwarovou a tudíž se musíte spolehnout na tu softwarovou či si přes bluetooth připojit svoji vlastní. Na druhou stranu by přístroj asi neměl tak dobré rozměry při slušné velikosti displeje, který má úhlopříčku 2,8 palců a zobrazuje 262 tisíc barev při rozlišení 320 bodů na 240 bodů. Ale abych úplně nelhal, tak tento telefon nějaké ty klávesy přesto má, dvě tu jsou na přijetí a odmítnutí hovoru a jakési kolečko sloužící jako joystick pro pohyb v menu.

Dále telefon umožňuje poslouchat hudbu přes stereo bluetooth sluchátka pomocí stereo A2DP profilu, naleznete zde i multimediální přehrávač Windows Media Player 11 s ID3 tagy. S KS20 se dá i fotit, použít můžete 2 MPX digitální fotoaparát, který ale kvalitou příliš neoplývá, ale je to spíše pracovní telefon, takže k čemu kvalitní fotky. K přístroji se dodává i USB kabel, který ovšem nemá miniUSB konektor, ale stejný konektor, který byl použit i u LG Prada a Shine. Z datových přenosů se dá použít standardní GPRS, také již standardní EDGE, dále 3G, HSDPA (až 3,6 Mbit/s) a nakonec, co podle mého nesmí u takovýchto pracovních nástrojů chybět, je tu možnost připojení přes Wi-Fi (IEEE 802.11b).

Na tento přístroj si ale budeme muset chvíli počkat, protože ještě není v prodeji a neznám ani přibližnou cenu tohoto produktu. Přesto je LG KS20 docela kvalitní pracovní pomocník, který se vyzná i v multimédiích a o stylu toho také mnoho ví a mohl by spoustě stylových mobilů vyprávět.

Zde nějaký ten oficiální web: ks20.lgmobile.com

Samozřejmě i obrázek pro představu:

LG KS20

Tento příspěvek byl poslán: Úterý, 27. 11. 2007 v 16.35 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář