Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Samsung Solid M110 - levný odolný mobilní telefon

Pondělí 3. Prosinec 2007

Vyskytujete se často v oblastech, kde by mohl být váš mobilní telefon ohrožen a zároveň nechcete zaplatit za odolnější telefony více peněz, protože ne každý potřebuje mít ve svém telefonu všechny možné i nemožné vymoženosti, tak mobilní telefon Samsung Solid, který se zatím sice neprodává, by mohl být tou správnou volbou.

Je to velice jednoduchý telefon, který asi uznává pravidlo, ke kterému se hlásím také, že čím méně vymožeností a věcí je obsaženo v telefonu, tím méně se toho dá rozbít. Samsung Solid má pogumovaný povrch, kryt baterie je jištěn zámkem ve stylu šroubu, a dokonce tento telefon získal certifikát IP54, který zaručuje odolnost vůči snadnému poškození, proti vodě (ale asi to žádný potapěč nebude) a i trochu proti prachu.

Z hardwarové výbavy mohu jmenovat pasivní displej 128×128 s 65 tisíci barvami s přibližnou úhlopříčkou 1,5 palce. Solid umí i fotit, avšak v rozlišení VGA (640×480 picelů), ale má blesk, který se ale spíše bude používat jako svítilna. Nemá možnost rozšíření paměti paměťovými kartami (2 MB paměti k dispozici), nemá MP3 přehrávač (ale umí vyzvánět pomocí MP3), ale potěší FM rádio. Telefon umí javu, má Bluetooth 1.2 a hlasový záznamník. Volá v pásmech 900/1800 MHz, podporuje i datové přenosy GPRS, které jsou již ale standardem.

Rozměry telefonu jsou přibližně 107 mm na výšku, 48 mm na šířku a jeho tloušťka (tenkost) činí přibližně 17,7 mm a váží kolem 92 gramů, což podle mého není strašné číslo. Jelikož Samsung Solid, jak by někdo mohl říci, nic neumí, tak je celkem možné, že by mohl mít dobrou pohotovostní výdrž, i délka hovoru by mohla být slušná a cena by se také nemusela škrábat až bůhví kam, mohla by se rozumně pohybovat do 4 tisíc Kč.

Orientační foto:

Samsung Solid

Tento příspěvek byl poslán: Pondělí, 3. 12. 2007 v 17.16 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

2 komentáře/ů o “Samsung Solid M110 - levný odolný mobilní telefon”

  1. samsung u900 omnia říká:

    jako lowend s nim neudelas chybu.

    vzdyt i ja mel starickou nokii 3200 do minuleho leta. na sms a obcasny hovor bohate dostacuje…

  2. admin říká:

    Děkuji za tvůj názor.

Napište komentář