Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Pohotovostní doba Nokia 6030

Pátek 8. Červen 2007

Někdy ke konci prázdnin roku 2006 jsem si pořídil telefon Nokia 6030 za účelem nějakého lehkého malého telefonu, zaujal mě svým vzhledem, vypadal dražší než byl. Nemá sice kvantum funkcí, ale já se vůbec za nějakými extra funkcemi nehoním, pro mě byla důležitější použitelná dobrá klávesnice, jednoduchost, výdrž.

Telefon má již sice barevný displej, ale nic si s telefonem nevyfotíte, nepřehrajete MP3, jen vyzváněcí polyfonní MIDI, ale alespoň si můžete poslechnout rádio s přibalenými sluchátky (ovšem jen mono, i když hraje do obou sluchátek), přibalená sluchátka můžete použít i jako handsfree.

Ze začátku jsem se moc výdrží nezabýval, tušil jsem, že by v pohotovosti mohl vydržet nabitý určitě týden a to mi stačilo, ale postupem času jsem zjistil, že když jsem prakticky vůbec nehrál žádné hry, což je největší “žrout” baterie, a psal jsem spíše SMS a zavolal jsem si tak nejvýše dvakrát po 1 min za týden, telefon vydržel týden a ukazatel stavu baterie byl tak v polovině (řekl jsem si, ono to půjde rychle dolů), ale překvapilo mě, že jsem se dostal až na dobu dvou týdnů a telefon ještě neohlašoval vybitou baterii.

Po těch čtrnácti dnech jsem ho nabil, protože jsem ho následující den potřeboval dobitý, ale překvapila mě ta výdrž, předchozí Siemens MT50 (který stále mám) vydržel, když byl nový, nabitý tak nejvýše týden (ale opravdu nejvýše, co to šlo), normálně tak 5 dní (s hraním her tak 3 dny), postupem času, to ale byly asi jen 4 dny bez hraní her.

Ovšem s telefonem Nokia 6030 může mít někdo jiné zkušenosti, protože ho používá třeba hodně často a nikdy se s jeho pohotovostí nedostal přes týden, ale chtěl jsem jen poukázat, že to jde se dostat na pohotovostní dobu až 2 týdny.

Údaje o telefonu můžete zjistit zde: Odkaz

Píší zde, že by se telefon měl dostat na pohotovostní dobu až 300 hodin, což je 12,5 dne, takže je to teoreticky možné, ale v plném provozu telefonu nedosažitelné.

Tento příspěvek byl poslán: Pátek, 8. 6. 2007 v 18.24 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář