Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Genius HS-04SU - Sluchátka s mikrofonem

Pátek 25. Leden 2008

Po původních sluchátkách s mikrofonem, které jsem používal, jsem se rozhodl, že si vyberu jiná s trochu většími náušníky, aby lépe utěsnily můj poslech. Stará sluchátka již také začala při zesilování chrastit a také někdy vypadával levý kanál (i když jsem je moc nepoužíval a dlouho ležely nepoužívané).

Rozhodl jsem se pro sluchátka Genius HS-04SU. Nepatří mezi nejdražší, pohybují se ve spodní části cen sluchátek od Genius. Mají přibližně dvoumetrový kabel vycházející z levého sluchátka, který je pokrytý tkaninou. Konstrukce je z převážné většiny kovová, až na spoj mezi hlavovým obloukem a držadly vlastních reproduktorů sluchátek, tato část je plastová a pomocí ní si můžete prostor pro hlavu zvětšovat či zmenšovat, ale není zde nějaká pojistka, takže se velikost může změnit sama. Dále kryty reproduktorů a mikrofonu jsou plastové a ovladač na kabelu také.

Mikrofon sluchátek je umístěn na kovovém “husím krku”, takže je velice flexibilní, ale může to být až na obtíž. Náušníky, jsem někde četl, by měly být kožené, ale vůbec si nejsem jistý, jinak jsou docela velké. Otvory pro uši naopak nejsou zas tak velké, tudíž můžete mít uši trochu přitlačené a po sundání po delším používání můžete pocítit krátkodobou bolest, i když možná mám já divné uši.

V cenové kategorii 200 - 300 Kč nemůžete počítat s nějakým vynikajícím a přesným zvukem, řekl bych, že na domácí neprofesionální použití jsou ucházející a to i jejich mikrofon. Ovládání na kabelu je vzdáleno od sluchátek asi 50 cm a dá se s ním upravovat hlasitost a vypnout či zapnout mikrofon, mikrofon já osobně zapínám (vypínám) v systému a ovladač na sluchátkách nepoužívám, protože mimo jiné nevěřím výdrži toho přepínače.

Tato sluchátka jsou podle mého obstojná pro použití normálními uživateli, kteří sluchátka potřebují třeba jen na komunikaci přes internet, poslouchání hudby, hraní her, ale řekl bych spíše na kratší dobu, třeba když primárně používáte reproduktory, tato sluchátka použijete v době, když není možnost poslouchat repro “na plné pecky”, třeba kvůli denní době, nebo spoluobyvatelům.

Oficiální web: Geniusnet.com

Tento příspěvek byl poslán: Pátek, 25. 1. 2008 v 19.31 a je uložen pod Hardware a jiná technika. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář