Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

DVB-T v mobilu je již skutečností - LG HB620T

Čtvrtek 7. Srpen 2008

Po dlouhé odmlce jsem se konečně dostal k nějakému psaní a chtěl bych upozornit na to, že se již objevil první z telefonů, který dokáže přijímat televiní vysílání, které přijímá i set-top-box dokoupitelný k televizím, či v televizích přímo obsažený, tudíž si koupíte mobilní telefon a stačí být na příjmu televizního vysílání a můžete si užívat vysílání “bez poplatků”.

Samozřejmě, že se něco platit bude, protože tento telefon takto slouží jako televize a za každou televizi se mají platit koncesionářské poplatky. Signál digitálního vysílání byste měli zachytit v místech, kde chytíte s běžnou televizí, ale zase jestliže jste v nějaké zapadlejší oblasti nebo v oblasti zastavěné paneláky, asi bude trošku s příjmem problém, protože ne všude se dá chytit digitální vysílání. Ale celkově v okolí Prahy, Plzně, Domažlic, Ústí, Brna a Ostravy byste se měli chytit (ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24, ČT4 Sport, Óčko).

Na tento telefon se vrátila teleskopická anténka, která ovšem nechytá GSM signál, ale právě DVB-T. Sice je tento LG ve stylu véčka, což mi nevyhovuje a ani bych tento telefon kvůli tomu nekoupil, ale myslím si, že přijdou další telefony a cena postupně klesne k normálním telefonům. Telefon má rozměry 8,9 cm do délky × 5,5 cm do šířky × 1,8 cm tloušťku při hmotnosti 110 gramů, což je docela dost, ale je to jeden z prvních telefonů, takže se dá očekávat postupné snižování hmotnosti. Displej je aktivní dvou palcový s rozlišením 320 na 240 při 262 tisících barvách. Telefon zvládá GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, má 2 MPiX fotoaparát, slot pro microSD karty a bluetooth.

Cenově začne asi na 8000 Kč u Vodafonu jako nedotovaný. Myslím si, že tento telefon přináší nový styl, ale příjem digitálního vysílání v telefonu je zatím na začátku, tudíž telefon moc dlouho nevydrží přehrávat a to znamená, že nevydrží přijímat ani 4 hodiny, což mně osobně moc nevyhovuje, protože jsem si zvykl na dlouhou výdrž a asi bych si s telefonem na cestách často “hrál” a potom bych nebyl na příjmu.

Tento příspěvek byl poslán: Čtvrtek, 7. 8. 2008 v 20.10 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

1 komentář o “DVB-T v mobilu je již skutečností - LG HB620T”

  1. uu říká:

    pokud by nekdo chtěl mam dbvt mobily s 3.2 displejem vic info icq 73876866 skype pjotr-cz

Napište komentář