Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Cena vs. paměť u MP3 přehrávačů

Čtvrtek 7. Srpen 2008

Už předem raději říkám, abyste brali tento příspěvěk jako velice jednoduché a krátké zauvažování.

Někdy se tak dívám po internetu a hledám nějaký přehrávač, který by mě zaujal velikou pamětí za rozumnou cenu a měl třeba ještě slot na paměťové karty a když by byl hodně výhodný, třeba bych si ho i koupil, i když mám teď Teac MP-111, ale zatím jsem žádný vhodný nenašel. Osobně říkám, nejde mi o značku ani o nějaké extra kvalitní přehrávače, spíše o co největší paměť za výhodnou cenu, tak mě tak napadlo udělat si osobní průzkum, kolik peněz u přehrávače zaplatím za 1 GB.

První přehrávač, co mě zaujal je Canyon CN-MP4DH se 4 GB pamětí, který jsem viděl někde za 805 Kč a někde za 714 Kč, tudíž cena za 1 GB je 201,25 Kč, respektive 178,5 Kč, což vypadá velice výhodně oproti přehrávači s 1 GB pamětí za 400 Kč (Teac MP-114) nebo za 800 Kč SanDisk Sansa Shaker s pamětí 512 MB. Samozřejmě zde hrají roli jiné důležité aspekty, vzhled, velikost, výbava, značka, displej (barevný, černobílý), výběr formátů (případně i u videí), výrobní náklady atd., ale to mě ani tak nezajímalo. Osobně bych také preferoval malý přehrávač s AAA baterií, těch je však malé množství na výběr.

Pak mě ovšem zaujala cena za 1 GB u přehrávačů s pevným diskem, třeba takový Apple iPod Classic se 160 GB diskem stojí kolem 8700 Kč, což je 54,375 Kč za 1 GB, ale úplně mě překvapil Teac HD-15DIGI-M-S-250 se 250 GB pamětí asi za 4300 Kč, kde za 1 GB zaplatíte pouhých 17,2 Kč. Ale přehrávače s pevným diskem jsou pro mě zase celkově moc drahé.

Je to možná takové míchání jablek a hrušek, ale je to trochu jiný pohled na věc, někomu může jít opravdu jen o maličkosti a třeba jen o to, aby do toho přehrávače co nějvíc “nacpal”, aby to bylo cenově výhodné a celkově levné řešení.

Tento příspěvek byl poslán: Čtvrtek, 7. 8. 2008 v 20.44 a je uložen pod Hardware a jiná technika. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář